Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

Web tasarımı yapılmaya başlanmadan önce şunu bilmeliyiz ki estetik açıdan sade tasarlanmış, web sitesine ziyaret edildikten sonra istenilen konuya ulaşma, kolay anlaşılabilir bir görünüm, platform geçişlerinde iyi bir performans göstermesi gerekmektedir. 

Web tasarımı nasıl olmalı? 

Web tasarımı denildiğinde aklınıza çok şaşaalı bir görünümden ziyade daha minimalist ve sade bir görünüme sahip olması daha çok tercih edilen bir görünümdür. Abartı bir görünümden ziyade minimalist bir tasarım belirlenen amaca doğrudan hitap eden bir tasarım anlayışıdır. 

Bir web sitesi tasarlanmadan önce internet sitesini ziyaret amaçlı giren kullanıcıya vermeniz gereken mesajı ön plana çıkartmanız gerekmektedir. Bu kısımda markanızın bilinirliğini kullanarak belirlenen amaca yönelik ilerlenmelidir.  Tasarım konusunda ilerlemenizi belirlenen amaca hizmet edecek doğrultuda çalışılmalıdır. 

Örnek vermek gerekir ise bir kullanıcı internet sitenizi ziyaret ettiği zaman ürünlerinize kolay bir şekilde ulaşmalı ve ürünlerin görüntülerini kolayca bulması gerekir. Ziyaretçi internet sitesine giriş yaptığı zaman saniyelerce ürünlerinizi aramak zorunda kalmamalı. 

İnternet sitenizde dikkat dağıtıcı etkenlerin olmaması gerekir. Gereksiz görüntüler veya bilgiler olmamalı ve web sitesinin hizmet edeceği hedeften uzaklaşmamanız gerekir. Web sitenize tasarımlardan ziyade ziyaretçinin aradığı içeriklerin olması sizlerin hedefleriniz doğrultusunda daha fazla sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. 

İnternet sitenize ekleyeceğiniz seçenek kısımlarının fazla olması güzel bir etkinlik değildir. İnternet sitesini ziyaret eden birisi web sitenizdeki seçenekler kısmına göz attığı zaman önemli alanlara doğrudan ulaşması daha iyi olacaktır. Seçenekler sayfasındaki sayfa sayısını azaltarak kullanıcının doğrudan hedefe ulaşması kullanıcıyı mutlu edecektir. 

Web tasarımında minimalist bir tasarım en doğru seçimdir. Minimalist tasarımlarda renk seçimi ve renk uyumu çok önemlidir. Minimal tasarımlarda siyah beyaz renklerden ziyade daha canlı renklerin kullanılması kullanıcının ilgisini çekecektir.
 Belirlenen öğeleri vurgulamak için doğru yerleştirmeler yapılmalı ve boşlukları doğru kullanmak gerekir. Sade bir tasarım web sitenizin istenilen hedef doğrultusunda etkili bir şekilde ilerlemek için en uygun ve en güzel seçenek olacaktır. Web siteniz estetik açıdan temiz ve güzel bir görünüme sahip olması web sitenizdeki etkileşimi de arttıracaktır. 

Web tasarımı nasıl olmalı? sorusuna makalemizde gereken bilgileri sizlere anlatmış bulunmaktayız.
İyodin ailesi olarak sizlere web siteniz hakkında yardımcı olmak için buradayız. Örnek web sitesi tasarımı nasıl olmalı? sorusuna daha iyi cevap almak istiyorsanız sizler de örnek web sitesi tasarımlarımıza göz atabilir, inceleyebilir ve bizlere iletişim kısmından ulaşabilirsiniz. 

Web Tasarımı Nasıl Olmalı?
BİZE ULAŞIN
Contact
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0539 613 28 13
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png