Web Tasarımı Nedir?

Web tasarım nedir? sorusuna binlerce cevap verilebilir. Ancak en sade ve yalın cevabı, google arama sonuçlarına karşılık gelen, düzenle hazırlanmış ve kurumun kurumsal kimliğini yansıtan internet siteleri diyebiliriz. Google bütün arama terimlerine karşılık binlerce sonuç listeleye bilmektedir. Bu arama terimlerinin sonuçlandırılmasında 1. sıralarda çıkmak, websitesileri için oldukça büyük bir öneme sahip. 1. sırada çıkmak için bir çok kriter gerekmektedir. En önemliside kurumsal websitesi tasarımınızdır. Bu yüzden kurumsal websitesi tasarımı yaptırmadan önce, alanında profesyonel ve yılların verdiği tecrübeler ile çalışan bir web tasarım ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. 

Kurumsal Websitesi Tasarımları, HTML dilinde ve bu alanda uzmanlaşmış olan web geliştiriciler tarafından hazırlanmaktadır. Geliştiriciler tarafından programlanan websitenizin amacı her zaman basittir. Kurumunuzu hedef kitleniz ile buluşturmak. Hizmetlerinizi, ürünlerinizi veya duyurularınızı bildireceğiniz bu websitelerde en dikkat edilmesi gerekilen konular; hızlı olması ve etkili bir biçimde çalışmasıdır. Kurumsal websitesi tasarımı hazırlanırken, kullanıcıların yada hedef kitlenizin alışkanlıkları göz önünde bulundurulur ve buna göre programlanır. Bu sayede potansiyel müşterileriniz sitenizde kolay ve keyifli vakitler geçirir sizlerde kurumsal web sitenizin yaptırılma amacına ulaşırsınız. 

 

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır? 

Tasarımcılar tarafından ilk olarak, kurumsal websitesinin ne amaçla kullanılacağının tespiti yapılır. Bu tespit sonrasında, kullanıcı kitlesi analiz edilir ve öne çıkarılmak istenilen noktaların tasarımı yapılır. Bu adımların yapılması kurumsal websitesi için oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra geçilmesi gerekilen bir sonraki aşama kurumsal websitesinde kullanılacak renklerin belirlenmesidir. Renkler kullanıcı davranışlarında büyük rol oynamaktadır. Kurumunuzun kurumsal renklerine bolca yer vererek sade ve modern yapıda programlanan websiteleri diğer websitelerinden daha fazla tercih edilmektedir. 

Renklerimizi belirledikten sonra sitemizde kullanacağım görsellerinde oluşturulması veya çekilmesi gerekmektedir. Websitenizde bulunan hizmetlerinizin veya ürünlerinizin tercih edilmesini istiyorsanız bu aşamada çokça dikkat etmeniz gerekir. Özenle hazırlanmamış görseller kullanıcılarınızın sitenize olan güveni oldukça azıltır ve hemen çıkma oranınızı arttırır. 

Sitenizde kullanılacak içeriklerde dikkat edilmesi gerekilen noktalardan bir tanesidir. Kullanıcılarınızın bilgi almak istemesinin dışında, google da bu metinlere duyduğu ilgi çok fazladır. Arama terimlerinin sonuçlarında 1. sırada çıkmak istiyorsanız son derece titiz ve özenle hazırlanmış makaleler kullanmanızı tercih ederiz. 

İnternet dünyasında, kurumsal websitesi tasarımı yapan firmaların dışında bu firmalardan çok daha ucuza websitesi yapabileceğini iddia eden kişiler ve kurumlar mevcut. Bunun başlıca sebebi ise hazır olarak kullanılan, pek çok açıdan size özel olarak hazırlanan web sitelerine göre yetersiz olan bu sitelerin maliyetinin ve işçiliğinin oldukça ucuz olmasıdır.

Size web sitesi hizmeti verecek kuruluşun server hizmetleri, müşteri destek politikaları, bakım çalışmaları, eğer varsa daha önceden çalıştıkları firmalara dair site örnekleri ve müşterilerin geri dönüşleri ilk aşamada araştırma yapmanız geren konuların başında gelmelidir.

Her ne kadar yaptığınız sitenin size maddi açıdan kar sağlaması birinci önceliğiniz olsa da siteye giren ziyaretçilerinizi, günlük hayatınızda sizi ziyarete gelen müşterileriniz olarak görüp onları güzel karşılamak, firmanızın prestiji açısından da oldukça önemlidir. Bu yüzden web sitenizi gönül rahatlığıyla kullanmak, ilk aşamasından son aşamasına kadar sorunsuz bir süreç yürütmek için profesyonel ekipleri olan firmalarını tercih etmenizi öneririz. Belki de sizlerin hiçbir bilgi sahibi olmadığı bu mecrada uzun süredir bulunan insanların yönlendirmeleriyle yukarıda belirttiğimiz tüm hizmetleri sorunsuz şekilde sağlamanız ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir.

 

Web Tasarımı Nedir?
BİZE ULAŞIN
Contact
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0539 613 28 13
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png