Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler

Kurumsal web sitenin de olmasa gereken bazı belli başlı özellikler olmak zorundadır. Bunlar müşteri ilgisini kaybetmeden rahatça istediğini yapması ve web sitenizde rahatça gezinebilmesi gerekmektedir, aksi takdirde müşteri kaybedebilirsiniz. Kurumsal web sitesinde olması gereken 6 özellik ise şunlardır: 

 

  1. İşletmeye aşina olmayan kişilerin bile herkesin web sitenize girince ana fikri ve amacı anlaması gerekmektedir. Potansiyel müşteri web sayfanıza girdiği an ilk bakış çok önemlidir. Olması gereken ilk şey müşteri işletmenin amacını açık bir şekilde anlaması gerekmektedir. Karışıklıktan uzak olmalı ve ziyaretçinin yapması gerekenler yani sipariş verme, web sitesini girince ilk gördüğü şey olmalıdır.
  2. Kurumsal web sitenizde olması gereken en önemli özelliklerden biri menüleri başarılı kullanmaktır. Örneğin web sitenizde açılır bir menü yapabilirsiniz ama burada asıl önemli nokta ziyaretçinin istediğini rahatça ulaşabilmesidir. Gezinmesi rahat, hem tasarım hem de sayfa düzeni basit olması gerekmektedir. Menülerdeki öğeler destekleyici bilgiler içeren açılır pencereler olmalıdır.
  3. İletişim bilgilerinizi bulamazlarsa sizinle iletişime de geçemezler. Bu sebeple iletişim bilgileriniz bulunması kolay olmalıdır. Farklı iletişim yolları verirseniz (telefon, fax, e-posta) daha rahat ulaşım sağlarlar.
  4. Basit bir web adresine sahip olmak kurumsal web sitesinde olması gereken bir özelliktir. Kompleks ve karmaşık isimler güzel gözükse de ne kadar basit bir isme sahip olursanız o kadar iyidir. Basit bir isme sahip değilseniz müşteriler sizin web sitenizi bulmakta zorlanabilir ve birçok yeni müşteri potansiyelini kaçırmanıza sebep olabilir.
  5. Kurumsal web sitenizde olması gereken bir diğer özellik ise markalaşmadır, web sitenizin adından kullandığınız renklere kadar her şey uyum içinde olmak zorundadır. Bu insanların sizi tanıması ve kolayca hatırlayabilmesine olanak sağlar ve ilerde tekrar sizden ürün satın almasını sağlar.
  6. Kurumsal web sitenizde olması gerekenlerin en başında gelenlerden biriside mobil uyumluluktur. Verilere göre internet trafiğinin yarısından fazlasını mobil cihazlar oluşturuyor. Bu kadar büyük bir potansiyel müşteri kitlesini kaybetmek istemeyeceğiniz için web siteniz bilgisayarlarda olduğu kadar mobil cihazlarda da hızlı ve başarılı çalışması gerekmektedir.

Eğer müşteri potansiyelini kaçırmamak, kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak istiyorsanız kurumsal web sitenizde olması gereken 6 altın kural bunlardır.

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gerekenler
BİZE ULAŞIN
Contact
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0539 613 28 13
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png