E-Ticaret Yönetimi

Dünyadaki salgından sonra e-ticaret hızlı bir şekilde önem kazandı. Artık insanoğlu giyimini, gıda ürünlerini ve birçok ihtiyacını e-ticaret üzerinden karşılıyor. E-Ticaretin bu kadar önem kazandığı bir zamanda E-Ticaret siteleri de bir o kadar talep gördü. Peki E-Ticaret sitesi ve E-Ticaret Yönetimi nasıl olmalı?

E-Ticaret sitenizin yüklenme hızı minimumda olmalıdır. Kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiğinde yavaş yüklenen bir web sitesi görmek istemeyecektir. E-Ticaret sitenizin sayfalarının yüklenme hızı arttırılmalıdır. Menüler arası geçişlerde herhangi bir problem olmamalıdır. Kullanıcılar sitenizde daha hızlı ve kolay bir şekilde gezebilmelidir. Sayfa yüklenme hızı artarsa ziyaretçi sayısı da azalacaktır. 

Satmak istediğiniz ürünlerin içerikleri olmalıdır. Müşteriler ürünler hakkında bilgiler edinmelidir. Müşteriye talep yaratacak ve ilgi çekecek makaleler bulunmalıdır. Farklı konular üzerinde stratejik çalışmalar yapılmalı ve ürünlerin geri bildirimi dikkate alınmalıdır. 
E-Ticaret Yönetimi esas alındığında sadece web sitesi değil sosyal medya üzerinden de aktif olmanız gerekmektedir. Marka bilinirliği adına sosyal medya üzerinden çalışmalar yapılmalı ve aktiflik sağlanmalıdır. Ürünler adına bilgilendirici, eğlenceli kısa videolar ve ürün hakkında yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekilmelidir. Bu tarz etkinlikler yapıldığı zaman müşterinin ilgi ve alakası yükselecek hem de ürüne olan talep daha da artacaktır. 

Fiyatlandırma politikanızı oluşturmanız gerekmektedir.  Sizin kendi ürününüz için belirlediğiniz fiyatlar çok önemlidir. Fiyatlandırma yapılırken rekabet göz önünde bulundurulmalıdır. Fiyat belirlenirken rakiplerinizin olduğunu ve karlılık oranınızı unutmamanız gerekmektedir. İnternette ürün fiyatı belirlerken fiyatlandırma stratejileri hakkında bilgi edinmelisiniz. 

Ürünlerinizi satarken birçok planlamadan geçmektedir. Ürün paketlenmesi, ürünün kargo süreci, ürünün iade politikası.  Ürünlerin hasar görmeyecek bir şekilde paketlenmesi gerekir. Ürünlerinizin basit nedenlerden dolayı sizlere geri gönderilmesini istemeyeceksinizdir. Ürünlerin makul fiyatlar ile beraber karşı tarafa gönderiminin sağlanması için anlaşmalar yapılmalıdır. Çeşitli firmalardan fiyatlar alınmalı ve sizlere en uygun fiyat politikası seçilmelidir.  Ürünün iade politikası belirlenmelidir. E-Ticaret Yönetimi satış siteniz, sosyal medya üzerinde güven sağlamanız, ürün gönderim ve iade süreçleri müşterilerinizin ilgisini çekmeli.  Sizler de E-Ticaret Yönetimi hakkında daha fazla bilgi ve  yardım almak istiyorsanız İyodin ailesi olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

E-Ticaret Yönetimi
BİZE ULAŞIN
Contact
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0539 613 28 13
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png