Clubhouse: Son Zamanların En Çok Konuşulan Uygulaması

Yakın zamanda hayatımızda bolca yer edinecek gibi görünen, yeni sosyal ağ platformu Clubhouse nedir, nasıl kullanılır?

 

Clubhouse, belirli bir konu başlığı altındaki odalarda sesli bir şekilde buradaki insanlarla sohbet edebileceğiniz ya da sadece dinleyici olarak katılabileceğiniz bir uygulama. Fakat odalarda sohbete dahil olmak hatta uygulamaya katılmak o kadar kolay değil.

Henüz sadece Ios kullanıcıları için hizmete sunulan Clubhouse’u kullanabilmek için halihazırda uygulamaya üye olan birinden davet almanız gerekiyor. Davet aldıktan sonra ise hesabınızı oluşturup kolaylıkla uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

 

Clubhouse’da kimler var? Neler yapıyorlar?

Edis, Reynmen, İrem Derici, Bartu Küçükçağlayan gibi pek çok ünlünün de kullandığı bu platformda sadece dinleyici olarak girdiğiniz odalarda bile keyifli vakit geçirmek mümkün.

İstediğiniz her türlü konuda oda açabileceğiniz veya açılanlara girebileceğiniz bu sesli sohbet platformu birçok insanın sadece sesi ile katılmasının rahatlığı ve güzel bir kitleye sahip olması sebebiyle şu anda oldukça popüler. Bedenlerimiz değil fikirlerimiz buluşuyor kısaca.

Astrolojiden futbola, bilimden sanata, film-dizi eleştirilerinizden günlük hayatınıza birçok konu hakkında konuşmak için uygulamayı kullanmanız mümkün. Sizlerle aynı şeyler hakkında sohbet etmek isteyen insanlarla bir arada olmak bu yorucu karantina günlerinde hepimize birazda olsa iyi gelecektir.

 

Clubhouse güvenli mi?

Gizlilik konusunda da önlemler alan platform, uygulamadan alınan ses kayıtlarının paylaşılması halinde sizin ve sizi uygulamaya davet eden kişinin Clubhouse’daki üyeliğini sonlandırıyor. Bunun amacı kontrolsüz büyümeyen bir kitleye sahip olmak ve belirli ortak noktalarla bir arada olan kişileri uygulama aracılığıyla buluşturmak aynı zamanda da düzeni korumak.

 

Bizce, belki de günlük hayatta isteseniz dahi bir arada olmayacağınız bu kadar insanla ilgi alanınız dahilinde sohbet etmek ve dinlemek oldukça eğlenceli! Web sitesine girdiğinizde sizi “Hey! Hala açılıyoruz ancak herkes mevcut bir kullanıcıdan gelen davetiye aracılığıyla katılabilir.” mesajı ile karşılayan bu platform umarız yakında diğer mağazalarda da yerini alır.

Clubhouse: Son Zamanların En Çok Konuşulan Uygulaması
BİZE ULAŞIN
Contact
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0539 613 28 13
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png