Web Tasarımı Nedir?

Günden güne gelişen, içinde bulunduğumuz bu teknolojik çağda arama motoruna hangi kelimeyi yazarsanız yazın önünüze binlerce sonuç listelenmektedir. Listelenen bu sonuçlara tıkladığınızda açılan sayfalar ise web tasarımının ürünleridir. Yani kısaca özetlemek gerekirse, web tasarımları kurumunuzu ve sizi internet aleminde temsil eden yüzlerinizdir.

Web tasarımları, HTML dilinde yazılmış olup, bu alanda uzmanlaşmış olan web tasarımcılar sayesinde hazırlanır. Tasarımcılar tarafından hazırlanan bu sitelerin amacı sizleri ve kurumunuzu hedef kitlenizle buluşturmaktır. Bilgilendirme, yönlendirme ve satış yapmak amaçlı tasarlanan bu sitelerde en dikkat edilmesi gereken unsur ise hızlı ve etkili bir şekilde çalışmasıdır. Bu sayede ziyaret eden kullanıcılar sorun yaşamadan sitenizde gezinebilir ve sizler de elde etmek istediğiniz amaca ulaşmış olursunuz.

Web Tasarımının Önemli Noktaları Nelerdir?

Öncelikli olarak, hazırlayacağınız web sitesinin kullanım amacını belirlemek, kullanıcı kitlesini analiz etmek ve öne çıkarılmak istenen noktaları göz önünde bulundurarak bir tasarım ortaya çıkarma amacı gütmek gerekir. Bu adımların takip edilmesi kurumsal web tasarımı için oldukça önemlidir. Yapılan bu çalışmalardan sonra ise sitenin tasarımı açısından önemli olan diğer unsurlara geçilir

RENKLER: Renkler kurumunuzu temsil etmesi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Çalışacağınız alana göre renk seçmek sitenizi ziyaret eden kullanıcıları psikolojik olarak hazırlamak açısından büyük bir ayrıcalıktır. Eğer daha önceden dikkatinizi çektiyse, aynı sektörde çalışan büyük markaların genelde hep aynı renkleri tercih ettiklerini gözlemlemişsinizdir. Bunların hepsinin sebebi renlerin insanların zihinlerinde çağrıştırdığı anlamlardan ötürüdür. Sizler de bu yüzden uzmanlar aracılığıyla sizi en iyi şekilde temsil edecek renkleri kurumunuz için seçmelisiniz.

GRAFİK TASARIMLAR: Görsel tasarımlar hazırlanışı ve yapısı gereği satırlarca yazılan metnin aktarabileceği şeyi daha etkili ve kısa bir şekilde anlatabilmektedir. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcı anlatmak istediğiniz şeyi kolayca anlayabilir ve dikkatini toplayabilir. Bu yüzden siteniz için hazırladığınız tasarımlar font, renk ve tema yönünden profesyonelce hazırlanmalıdır.

İÇERİK: Siteniz için hazırlayacağınız her içerik hem ilgi insanların sitenize ziyaretlerini sağlamak hem de kurumunuz ve ürünleriniz hakkında bilgi vermek açısından büyük önem arz etmektedir. Sanılanın aksine sadece SEO için önemli olmayan içerik çalışmalarının zenginliği ve niteliği kullanıcılarınızın ziyaret sürelerini uzatmanız için sizlere büyük bir avantaj sağlar.

Web Tasarım Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasada; çoğu kurumsal web sitesi tasarımı yapan firmadan, daha ucuza web tasarımı yaptığını belirten birçok kuruluş bulunmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise hazır olarak kullanılan, pek çok açıdan size özel olarak hazırlanan web sitelerine göre yetersiz olan bu sitelerin maliyetinin ve işçiliğinin oldukça ucuz olmasıdır. Tercih ederken sitenizi kullanacağınız alana bağlı olarak bu ayrımı göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

Size web sitesi hizmeti verecek kuruluşun server hizmetleri, müşteri destek politikaları, bakım çalışmaları, eğer varsa daha önceden çalıştıkları firmalara dair site örnekleri ve müşterilerin geri dönüşleri ilk aşamada araştırma yapmanız geren konuların başında gelmelidir.

Her ne kadar yaptığınız sitenin size maddi açıdan kar sağlaması birinci önceliğiniz olsa da siteye giren ziyaretçilerinizi, günlük hayatınızda sizi ziyarete gelen müşterileriniz olarak görüp onları güzel karşılamak, firmanızın prestiji açısından da oldukça önemlidir. Bu yüzden web sitenizi gönül rahatlığıyla kullanmak, ilk aşamasından son aşamasına kadar sorunsuz bir süreç yürütmek için profesyonel ekipleri olan firmalarını tercih etmenizi öneririz. Belki de sizlerin hiçbir bilgi sahibi olmadığı bu mecrada uzun süredir bulunan insanların yönlendirmeleriyle yukarıda belirttiğimiz tüm hizmetleri sorunsuz şekilde sağlamanız ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir.

İletişim
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0850 532 92 40
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png