Sepetten Çıkanlara Hatırlatma E-postası Gönderirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Sepetten Çıkanlara Hatırlatma E-postası Gönderirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hatırlatma e-postaları e-ticaret şirketleri için gereklidir. Ancak, çoğu e-ticaret şirketi, alışveriş sepetlerinde ürün bırakan kullanıcılara hatırlatma göndermeyecektir. Bu da onları potansiyel müşterileri kaçırmaya ve geri dönüştürmeyi başaramadı. Alışveriş sepetinden ayrılan kişiye bir hatırlatma e-postası göndermek ve kullanıcıya hatırlatmak, herhangi bir nedenle siteden ayrılan kullanıcıyı almanıza yardımcı olur.

Hatırlatma e-postası

 

Alışveriş sepetinden ayrılan kişilere hatırlatma e-postası gönderirken dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Bu kılavuzda, dikkat etmeniz gereken bu unsurlara odaklanacağız.

 

 

Samimi bir iletişim diliniz olsun

 

Hatırlatma e-postalarında lütfen kolay bir dil kullanın. Dürüstçe e-postanın amacını açıklayabilir ve web sitenize geri dönmeye ikna edebilirsiniz.

 

Sepette terk ettikleri ürünü gösterin

Hatırlatma e-postasının amacı, ürünü alışveriş sepetindeki kullanıcıya hatırlatmaktır. Bu nedenle, e-posta içeriğiniz bu şekilde kullanılmalıdır. Sepette bıraktıkları ürünlerden başka içerik veya fırsat vermemek çok önemlidir. Karışıklığı önlemek için sadece ilgili ürünleri göstermelisiniz.

 

Zamanlamayı doğru yapmalısınız

Doğru zamanda gönderilen e-postaların geri dönüşümü daha fazla olacaktır. İlk e-postayı siteden ayrıldıktan sonraki ilk saat içinde gönderebilir ve sonraki 24 saat içinde başka bir hatırlatma e-postası gönderebilirsiniz. Son hatırlatma e-postasını 2 gün içinde de gönderebilirsiniz. Bu teslimat sürelerinde kendi testlerinizi yaparak, size en uygun programı da bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı bir zaman rehberi sunacağız.

 

Eyleme çağrı ifadelerinizi ilgi çekici yapın

Kullanıcıları sitenize çekmek için dikkat ve ilgi çekici eylem ifadeleri kullanmak, kullanıcıları sitenize geri çekmenize yardımcı olabilir. Arama düğmesini veya arama bağlantısını, rahat ve mükemmel renklerle tasarlanmış bu e-postaya bir yere yerleştirmelisiniz.

 

Zaman limitli teklifler sunun

Zaman sınırlı bir teklif sunmak, kullanıcıların daha hızlı işlem yapmalarını sağlar. Yalnızca belirli bir süre için geçerli olan (örneğin, 1 gün) indirim kuponları sunmak kullanıcıyı tetikleyebilir. Ancak, ilk e-posta yerine ikinci hatırlatma e-postasında sınırlı süreli teklifi kullanabilirsiniz. Bu nedenle, kullanıcılara düşünmeleri için biraz zaman verirken, ilk e-postadan geri dönme olasılığına hazırsınız.

 

Dikkat çekici bir başlık kullanın

Hatırlatıcı e-postalarda dikkat çekici başlıklar kullanılması, e-postaların açık oranını artıracaktır. Kullanıcılar önce bu başlıkları görecek ve alışveriş sepetlerinde unuttukları ürünler hakkında bilgi vererek e-postanızı açmaya daha istekli olacaklardır. Farklı açılardan işleyin ve e-postanızın açılma olasılığını artırmak için yaratıcı başlıklar oluşturun.

 

 

Mobile uyumlu bi tasarım kullanın

Kullanıcıların e-postanızı bir mobil cihazdan kontrol edebileceğini unutmayın. Tüm e-posta pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, hatırlatma e-postalarında mobil uyumlu tasarım kullanımı, akıllı telefonlarıyla e-postaları kontrol eden kullanıcıları kolayca çekebilir.

 

BİZE ULAŞIN
İletişim
  • Evliya Çelebi Mahallesi Sadi Konuralp Caddesi Iksv Vakfı NO: 5 İÇ Kapı No: 2 Beyoğlu / İstanbul
  • 0850 532 92 40
https://www.iyodin.com/./themes/orbis/objects/x22-v1-generic-r3/phone-call.png