Kupon kodu nedir ve e-ticaret şirketleri için kupon kodu kullanım ipuçları

Kupon kodları e-ticaret şirketleri arasında çok yaygındır ve aylık gelir ve satış hedeflerine ulaşmak için tüketicileri siteye çekmek için de çok etkili bir araçtır. Kupon kodlarını etkin bir şekilde kullanma ipuçlarına devam etmeden önce, kupon kodunun ne olduğunu ve amacını düşünelim.

                                      

Kupon kodu nedir?                                       

Kupon kodu, tüketicilere bir kerelik veya indirim sağlamak için hazırlanmıştır (belirli bir süre için geçerlidir). Bu kodlar, alışveriş sepeti veya ödeme aşamasında e-ticaret web sitesindeki ilgili alanlara girildiğinde, tüketicilere derhal belirli bir ürünün toplam tutarı veya indirimi sağlanacaktır. 

 

                                                                                                                                             Kupon kodunun amacı nedir?

Kupon kodları farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu amaçları şöyle sıralayabiliriz: Belirli dönemler için geçerli teklif indirimleri Müşterilere tekrar alışveriş yapma nedenleri sağlayın Kampanyanıza daha fazla dikkat çekin Yeni ürünlere artan ilgi Anında indirim sağlayın Belirli miktarda indirim sunun Tatillerde ve özel günlerde indirimler sunar .

 

Kupon kodlarını bu veya benzeri amaçlarla kullanabilirsiniz. Tabii ki, sadece kupon kodunu ayarlamak yeterli değildir. Çok fazla kupon kodu kullanmak ürün ve marka değerini düşürebilir ve bunları nasıl ve nerede kullanmanız önemlidir. Bu bir sonraki sorunu gündeme getiriyor. "E-ticaret şirketleri kupon kodlarını etkili bir şekilde nasıl kullanıyor?"

 

                                                                                                                            E-ticaret şirketleri için kupon kodu kullanımı için ipuçları

 

                                                                                                                                    Belli bir amaç için bu kupon kodlarını kullanın

Kupon kodunun amacı çok önemlidir. Sadece belirli bir indirim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu indirimi almanın amacını da belirlemelisiniz. Yukarıda listelediğimiz amaca başvurabilir veya işletmeniz için uygun bir amaç belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, kupon kodunu daha etkili kullanabilirsiniz.

 

                                                                                                                                Bundle (paket) ürünlerde kupon kodlarını sunun

Web sitenizdeki alışveriş sepetinin ortalama fiyatını artırmak için, paket veya tamamlayıcı veya ek olarak kullanılabilen ürünlerde kupon kodunu görüntüleyebilirsiniz. Tüketiciler, tamamlayıcı ürünler için daha uygun fiyatlar elde etmek için her iki ürünü de aynı anda satın almayı seçebilir.

 

                                                                                                                         İkinci ürün sepete eklendiğinde kupon kullanımını sağlayın

Ortalama alışveriş sepeti fiyatını tekrar artırmak için, kupon kodunun alışveriş sepetine eklenen ikinci ürün için geçerli olduğundan emin olabilirsiniz. Bu nedenle, tüketiciler toplam indirim elde etmek için birden fazla ürün satın almayı seçebilir.

 

                                                                                                                                Bir sonraki alışverişlerde geçerli indirim kuponları sunun

Müşterilerinizin web sitenizden tekrar alışveriş yapmasını sağlamak için, ödeme işleminden sonra gönderilen e-postada indirim kuponu sağlayabilirsiniz, indirim kuponu bir sonraki satın alımları için geçerlidir. Bu şekilde, müşteriler web sitenizden tekrar alışveriş yaptığında bu indirimlerden yararlanabilirler.

 

                                                                                                                                          Kupon kodlarınızı kısa süreli geçerli kılın

Tüketicilerin hemen harekete geçmesini sağlamak için kupon kodlarının kullanımını belirli bir süre ile sınırlamak çok yararlı olacaktır. Kodun süresi dolduğunda, tüketiciler harekete geçmek için acele edemeyebilir ve daha sonra bu indirim kodunu unutabilir.

 

                                                                                                                                        Belli bir eylem karşılığında kupon kodunu sunun

Belirli önlemleri aldıktan sonra tüketicilere de indirim sağlayabilirsiniz. Örneğin, web sitenize abone olabildikleri veya posta listenizi kaydedebildikleri sürece bu kuponları sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, belirli eylemlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

 

                                                                                                                                                    Kupon kodu akılda kalıcı olmalı

Kupon kodunun hatırlanması kolay olmalıdır. Bu nedenle, bu kodlar tüketicilerin zihninde daha iyi bir duruma sahip olacağından, harekete geçmeleri daha olasıdır.

İletişim